Bacula.pl

- rozwiązanie kopii zapasowych dla wymagających
Kategorie: WSZYSTKIE Newsy Artykuły Blog

RSS - BlogBlog serwisu Bacula.pl

Blog serwisu Bacula.plBlog tematycznie związany z technologiami wykorzystywanymi przez Bacula czy też innymi funkcjonalnościami, które dotyczą oprogramowania Bacula.


Współczynnik kompresji dla napędów taśm magnetycznych

3 luty 2013, autor: Marcin Haba (gani)

wpis bloga

Jednym z parametrów, podawanych w specyfikacji napędu taśm magnetycznych, jest współczynnik kompresji. W tym wpisie chciałbym szerzej wyjaśnić, co kryje się pod terminem tegoż współczynnika oraz to, jaki wpływ ma on na działanie napędu taśmowego w codziennej pracy z programem wykonującym kopie zapasowe.


Kilka słów o współczynniku MTBF

8 lipiec 2012, autor: Marcin Haba (gani)

wpis bloga

Współczynnik MTBF określa średni czas bezawaryjnej pracy (ang. Mean Time Between Failure) urządzenia i w pewien sposób reprezentuje niezawodność urządzenia. Można spotkać się z nim np. w specyfikacjach napędów taśm magnetycznych. Zawarty w artykule materiał można traktować jako wprowadzenie do teorii na temat tego współczynnika.


Autoloader a biblioteka taśmowa

12 luty 2012, autor: Marcin Haba (gani)

wpis bloga

Czasem spotykam się z nieumyślnym myleniem autoloadera z biblioteką taśmową. Nie są to jednak synonimy. Spróbuję przedstawić podstawową charakterystykę tych dwóch urządzeń oraz różnice, dzięki którym będzie można rozpoznać, z jakim typem urządzenia ma się do czynienia.


Co znaczy etykieta "Ultrium" na nośnikach LTO

7 luty 2012, autor: Marcin Haba (gani)

wpis bloga

Nabywając taśmę magnetyczną LTO można zauważyć nadrukowany na niej tajemniczy napis "Ultrium". Aby dowiedzieć się co oznacza to słowo potrzeba sięgnąć nieco wstecz, tam gdzie zaczyna się historia taśm magnetycznych LTO.


Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania). Akceptuję ciasteczka z Bacula.pl (więcej informacji)