Serwis Bacula.pl - Blog Blog serwisu Bacula.pl https://www.bacula.pl/blog/ Mon, 22 Apr 24 14:30:16 +0200 Gani RSS Generator https://www.bacula.pl/blog/7/wspolczynnik-kompresji-dla-napedow-tasm-magnetycznych/ Współczynnik kompresji dla napędów taśm magnetycznych https://www.bacula.pl/blog/7/wspolczynnik-kompresji-dla-napedow-tasm-magnetycznych/ Jednym z parametrów, podawanych w specyfikacji napędu taśm magnetycznych, jest współczynnik kompresji. W tym wpisie chciałbym szerzej wyjaśnić, co kryje się pod terminem tegoż współczynnika oraz to, jaki wpływ ma on na działanie napędu taśmowego w codziennej pracy z programem wykonującym kopie zapasowe.

]]>
Blog Sun, 03 Feb 13 23:26:21 +0100
https://www.bacula.pl/blog/6/kilka-slow-o-wspolczynniku-mtbf/ Kilka słów o współczynniku MTBF https://www.bacula.pl/blog/6/kilka-slow-o-wspolczynniku-mtbf/ Współczynnik MTBF określa średni czas bezawaryjnej pracy (ang. Mean Time Between Failure) urządzenia i w pewien sposób reprezentuje niezawodność urządzenia. Można spotkać się z nim np. w specyfikacjach napędów taśm magnetycznych. Zawarty w artykule materiał można traktować jako wprowadzenie do teorii na temat tego współczynnika.

]]>
Blog Sun, 08 Jul 12 21:32:48 +0200
https://www.bacula.pl/blog/5/autoloader-a-biblioteka-tasmowa/ Autoloader a biblioteka taśmowa https://www.bacula.pl/blog/5/autoloader-a-biblioteka-tasmowa/ Czasem spotykam się z nieumyślnym myleniem autoloadera z biblioteką taśmową. Nie są to jednak synonimy. Spróbuję przedstawić podstawową charakterystykę tych dwóch urządzeń oraz różnice, dzięki którym będzie można rozpoznać, z jakim typem urządzenia ma się do czynienia.

]]>
Blog Sun, 12 Feb 12 22:29:29 +0100
https://www.bacula.pl/blog/4/co-znaczy-etykieta-ultrium-na-nosnikach-lto/ Co znaczy etykieta "Ultrium" na nośnikach LTO https://www.bacula.pl/blog/4/co-znaczy-etykieta-ultrium-na-nosnikach-lto/ Nabywając taśmę magnetyczną LTO można zauważyć nadrukowany na niej tajemniczy napis "Ultrium". Aby dowiedzieć się co oznacza to słowo potrzeba sięgnąć nieco wstecz, tam gdzie zaczyna się historia taśm magnetycznych LTO.

]]>
Blog Tue, 07 Feb 12 03:44:30 +0100