Bacula.pl

- rozwiązanie kopii zapasowych dla wymagających
Kategorie: WSZYSTKIE Newsy Artykuły Blog

Raport z prac nad Bacula

2 styczeń 2011, autor: Marcin Haba (gani),

news

Na grupie dyskusyjnej "bacula-users" Kern Sibbald (lider projektu Bacula) zakomunikował kilka informacji związanych z obecnym i dalszym rozwojem Bacula.

Jak podaje pan Sibbald, ostatni czas dla projektu poświęcono w znacznej mierze na pracę nad nowymi funkcjonalnościami. A są to m.in.:

  • poprawa stabilności oraz dodanie wielu ulepszeń do narzędzia BAT (Bacula Administration Tool),
  • nowa dyrektywa "Purge Migrate Job",
  • nowe dyrektywy związane z przepustowością transmisji "Maximum Bandwidth" oraz "Maximum Bandwidth Per Job",
  • dodanie nowych słów kluczowych dla uruchamiania zewnętrznych skryptów (RunScript): %f (wyrażające ilość przetworzonych plików) oraz %b (wyrażające ilość przetworzonych bajtów),
  • nowa implementacja algorytmu sum kontrolnych CRC32 (podobno o wiele szybsza od poprzedniej),
  • rozpoczęcie implementacji obsługi FTP jako storage dla daemon'a magazynowania (Storage Daemon).

W notce można przeczytać również o tym, jakie błędy zostały poprawione. Pełna lista nowości jak i wprowadzonych poprawek znajduje się pod adresem źródłowym (link na dole newsa).

Ukazanie się nowego wydania, które prawdopodobnie oznaczone zostanie numerem 5.2.0, szacowane jest na okres luty-kwiecień 2011.

W nowym roku 2011 spodziewana jest również druga konferencja na temat oprogramowania Bacula. Tym razem prawdopodobnym miejscem konferencji mogą być Niemcy.

Dla osób chcących pomóc projektantom Bacula w rozpoznaniu zapotrzebowania lub jego braku na nowości w Bacula została przygotowana specjalna ankieta, przy pomocy której uczestnicy badania będą mogli wyrazić swoje oczekiwania względem rozwijanego oprogramowania. Zainteresowane osoby mogą znaleźć ankietę pod adresem:

http://www.surveymonkey.com/s/5CXJ7S3

Ankieta będzie dostępna do 30 stycznia 2011.

źródło: Bacula-users na SourceForge.net

Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania oraz analitycznych). Odmów Wybierz ciasteczka Zezwól na wszystkie (więcej informacji)