Bacula.pl

- rozwiązanie kopii zapasowych dla wymagających
Kategorie: WSZYSTKIE Newsy Artykuły Blog

Bacula 5.2.10 - nowe wydanie

2 lipiec 2012, autor: Marcin Haba (gani),

news

Twórcy Bacula - po krótkim czasie od wydania wersji 5.2.9 - wydali nową wersję "minorową" Bacula 5.2.10.

W tym wydaniu oprócz pięciu dużych poprawek oraz kilku mniejszych, deweloperzy Bacula uraczyli użytkowników pierwszą implementacją wsparcia dla backupu z użyciem sieciowego systemu plików AFS.

Pełną listę wprowadzonych zmian - standardowo już - można przeczytać pod adresem

http://bacula.org/en/?page=news

oraz w pliku ReleaseNotes dołączonym do archiwum ze źródłami Bacula.

Jako, że jest to wydanie "minorowe" to nie jest konieczna aktualizacja struktury tabel bazy danych. Kern Sibbald podaje, że Daemon magazynowania (Storage Daemon) oraz serwis Director powinny być zaktualizowane w tym samym czasie. Starsze wersje klientów Bacula z serii 5.x.x oraz 3.x.x powinny być kompatybilne z serwisami: Director oraz Storage Daemon w wersji 5.2.10.

Obserwując ostatnią serię wydań (Bacula 5.2.7, 5.2.8, 5.2.9 oraz 5.2.10) nie przypominam sobie tego, aby we wcześniejszych wydaniach skumulowała się tak duża liczba poprawek w tak krótkim czasie. Czyżby poczynione zostały jakieś większe zmiany w organizacji projektu? Nie wiem tego. Cieszę się, że pojawiają się nowe wersje i że projekt żyje, a wraz z nim społeczność, w  której - mam nadzieję - działasz i Ty, drogi czytelniku.

Życzę udanych instalacji i aktualizacji :-)

źródło: http://www.mail-archive.com/bacula-users@lists.sourceforge.net/msg52736.html

Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania oraz analitycznych). Odmów Wybierz ciasteczka Zezwól na wszystkie (więcej informacji)