Bacula.pl

- rozwiązanie kopii zapasowych dla wymagających
Kategorie: WSZYSTKIE Newsy Artykuły Blog

Bacula 5.2.9 - nowe wydanie

21 czerwiec 2012, autor: Marcin Haba (gani),

news

Trzy wydania Bacula w przeciągu 9 dni. Są to wersje oznaczone numerami 5.2.7, 5.2.8 oraz najnowsza 5.2.9.

Zapewne znaczna część użytkowników Bacula zauważyła ostatnio niemały postęp w wydawaniu kolejnych "minorowych" wersji Bacula. Mam na myśli trzy kolejne wydania oznaczone numerami:

  • Bacula 5.2.7,
  • Bacula 5.2.8,
  • Bacula 5.2.9.

Wersja 5.2.7 wydana 2 czerwca 2012 zawiera szereg poprawek większych i mniejszych błędów.

W osiem dni po wydaniu Bacula 5.2.7, dnia 10 czerwca 2012 została wydana Bacula 5.2.8. Wersja 5.2.8 to również wydanie nastawione wyłącznie na poprawy błędów.

W niespełna 1 dzień po ukazaniu się wersji 5.2.8 dnia 11 czerwca 2012 twórcy Bacula wydali kolejną wersję "minorową", w której jedyną zmianą było wycofanie łaty powiązanej z obsługą biblioteki readline, która to łata powodowała błędy na niektórych systemach operacyjnych.

Podsumowując, najnowsze stabilne wydanie Bacula to 5.2.9. Źródła tego wydania standardowo już dostępne są do pobrania w oficjalnym projekcie Bacula na SourceForge.net.

Aktualizacja instalacji Bacula do wersji 5.2.9 nie wymaga zmiany formatu tabel bazy danych. Podczas aktualizacji zarówno serwis Director jak i Storage Daemon powinny zostać zaktualizowane jednocześnie.

O wszystkich wprowadzonych zmianach do wspomnianych wydań można poczytać w na oficjalnej stronie projektu Bacula oraz w pliku ReleaseNotes dołączonym do źródeł Bacula.

Życzę powodzenia w instalacjach i aktualizacjach Bacula.

Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania oraz analitycznych). Odmów Wybierz ciasteczka Zezwól na wszystkie (więcej informacji)