Bacula.pl

- rozwiązanie kopii zapasowych dla wymagających
Kategorie: WSZYSTKIE Newsy Artykuły Blog

Najbliższe plany dla projektu Bacula

31 lipiec 2010, autor: Marcin Haba (gani),

news

Na grupie dyskusyjnej bacula-users Kern Sibbald przedstawił kilka znaczących zmian, jakie w bliższej i dalszej przyszłości planowane są dla projektu Bacula.

Pierwsza nowina dotyczy wydania wersji 5.0.3, które ma odbyć się przed końcem sierpnia. Nowe wydanie będzie zawierać naprawy błędów z wersji 5.0.2.

Kolejną nowością jest przedstawienie szkicu projektu sześciomiesięcznego cyklu wydawczego dla Bacula. Cykl ten brałby pod uwagę następujące założenia:

  • Wydanie wersji co 6 miesięcy.
  • Jeśli będą ku temu powody, to deadline nowego wydania może rozciągnąć się do 9 miesięcy.
  • Będzie znacznie mniej wydań zawierających naprawy błędów lub nie będzie ich wcale.

Pan Sibbald poinformował również o tym, z jakich etapów mógłby składać się sześciomiesięczny cykl wydawczy. Są to kolejno:

  1. Pierwszy etap składałby się z dodawania nowej funkcjonalności i trwałby przez 4 miesiące.
  2. Dwa miesiące przed wydaniem wersji dodawane byłyby bardzo niewielkie funkcjonalności. Ta faza mogłaby rozciągnąć się nawet do 3 miesięcy, jeżeli w nowo tworzonej wersji nie byłoby jeszcze dodanych wszystkich nowych funkcjonalności.
  3. Miesiąc przed wydaniem wersji naprawiane byłyby jedynie wynikłe błędy.

Zbliżająca się wersja 5.0.3 jest obecnie w trzecim z wyżej opisanych etapów. Następne stabilne wydanie można szacować na styczeń 2011 (wersja 5.2.0).

Prawdopodobnie już w sierpniu użytkownicy Bacula na podstronie przeznaczonej dla systemu śledzenia błędów będą mogli zastać nowy system zarządzania i śledzenia błędów projektu Bacula. Jak zapewnia Kern Sibbald system ten będzie bardziej użyteczny i elastyczny od obecnego systemu śledzenia błędów Mantis.

Ostatnia nowina dotyczy planowanego przeniesienie repozytorium ze źródłami Bacula z serwisu SourceForge.net na nowy serwer.

źródło: http://www.mail-archive.com/bacula-users@lists.sourceforge.net/msg43280.html

Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania oraz analitycznych). Odmów Wybierz ciasteczka Zezwól na wszystkie (więcej informacji)