Loading

NewsyRSS - Newsy

news Bacula 9.2.0 - nowe wydanie
26 lipiec 2018

Została wydana wersja Bacula 9.2.0.

news Bacula 9.0 - coraz bliżej
10 czerwiec 2017

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Bacula oznaczone numerem 9.0.

news Bacula 7.4.0 - nowe wydanie
24 styczeń 2016

Nowa wersja Bacula 7.4.0

Bacula 9.4.2

Bacula.pl poleca

Open-E Data Storage Solutions

Jesteśmy na Facebooku

Znajdziesz nas w Google+

Zaniechanie dalszego wsparcia dla SQLite

25 luty 2011, autor: Marcin Haba (gani),

news

W systemie śledzenia błędów projektu Bacula pojawiła się informacja o zamknięciu oficialnego wsparcia dla obsługi bazy danych SQLite.

Informacja ta została podana w odpowiedzi na zgłoszenie błędu związanego z SQlite, a zamieścił ją Kern Sibbald (lider projektu). W notce można wyczytać, że nie będzie dalszego oficjalnego wsparcia dla SQLite z powodu licznych problemów związanych z obsługą tej bazy danych. Co pocieszające, zaniechanie wsparcia nie jest związane z wycofaniem kodu do obsługi SQlite. Ma on służyć do przeprowadzania testów oraz osobom, które chcą z tej funkcjonalności dalej korzystać.

Można więc wnioskować, że brak wsparcia dla SQLite zaowocuje dla tej funkcjonalności zatrzymaniem dalszego jej rozwoju oraz - co z a tym idzie - odmową naprawiania zgłaszanych błędów z nią związanych.

Obsługa SQLite została wprowadzona do Bacula początkowo na potrzeby szybkiego przeprowadzania testów przez programistów projektu. Później włączono ją jako oficjalnie wspierana baza danych. Przez dobrych kilka lat współpraca SQLite z Bacula mogła okazać się przydatna do sprawnej i mało kłopotliwej konfiguracji Bacula np. do celów nauki czy też własnych ćwiczeń i testów. Dziś pozostaje nam uszanować decyzję projektantów Bacula.

Źródło: http://bugs.bacula.org/view.php?id=1688 (login: anonymous, hasło: anonymous)

Bacula w internecie

O nas

Bacula.pl jest niekomercyjnym serwisem poświęconym tematyce oprogramowania Bacula. Ideą witryny jest prezentacja funkcjonalności Bacula.

Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania). (więcej informacji)