Serwis Bacula.pl - Blog Blog serwisu Bacula.pl http://www.bacula.pl/blog/ Tue, 19 Nov 19 03:59:08 +0100 Gani RSS Generator http://www.bacula.pl/blog/7/wspolczynnik-kompresji-dla-napedow-tasm-magnetycznych/ Współczynnik kompresji dla napędów taśm magnetycznych http://www.bacula.pl/blog/7/wspolczynnik-kompresji-dla-napedow-tasm-magnetycznych/ Jednym z parametrów, podawanych w specyfikacji napędu taśm magnetycznych, jest współczynnik kompresji. W tym wpisie chciałbym szerzej wyjaśnić, co kryje się pod terminem tegoż współczynnika oraz to, jaki wpływ ma on na działanie napędu taśmowego w codziennej pracy z programem wykonującym kopie zapasowe.

]]>
Blog Sun, 03 Feb 13 23:26:21 +0100
http://www.bacula.pl/blog/6/kilka-slow-o-wspolczynniku-mtbf/ Kilka słów o współczynniku MTBF http://www.bacula.pl/blog/6/kilka-slow-o-wspolczynniku-mtbf/ Współczynnik MTBF określa średni czas bezawaryjnej pracy (ang. Mean Time Between Failure) urządzenia i w pewien sposób reprezentuje niezawodność urządzenia. Można spotkać się z nim np. w specyfikacjach napędów taśm magnetycznych. Zawarty w artykule materiał można traktować jako wprowadzenie do teorii na temat tego współczynnika.

]]>
Blog Sun, 08 Jul 12 21:32:48 +0200
http://www.bacula.pl/blog/5/autoloader-a-biblioteka-tasmowa/ Autoloader a biblioteka taśmowa http://www.bacula.pl/blog/5/autoloader-a-biblioteka-tasmowa/ Czasem spotykam się z nieumyślnym myleniem autoloadera z biblioteką taśmową. Nie są to jednak synonimy. Spróbuję przedstawić podstawową charakterystykę tych dwóch urządzeń oraz różnice, dzięki którym będzie można rozpoznać, z jakim typem urządzenia ma się do czynienia.

]]>
Blog Sun, 12 Feb 12 22:29:29 +0100
http://www.bacula.pl/blog/4/co-znaczy-etykieta-ultrium-na-nosnikach-lto/ Co znaczy etykieta "Ultrium" na nośnikach LTO http://www.bacula.pl/blog/4/co-znaczy-etykieta-ultrium-na-nosnikach-lto/ Nabywając taśmę magnetyczną LTO można zauważyć nadrukowany na niej tajemniczy napis "Ultrium". Aby dowiedzieć się co oznacza to słowo potrzeba sięgnąć nieco wstecz, tam gdzie zaczyna się historia taśm magnetycznych LTO.

]]>
Blog Tue, 07 Feb 12 03:44:30 +0100