Bacula.pl

- rozwiązanie kopii zapasowych dla wymagających
Kategorie: WSZYSTKIE Newsy Artykuły Blog

Bacula 5.2.12 - nowe wydanie

20 wrzesień 2012, autor: Marcin Haba (gani),

news

Po zeszłotygodniowym falstarcie wersji 5.2.11, została wydana kolejna minorowa wersja Bacula 5.2.12.

Pisząc o falstarcie wersji 5.2.11, mam na myśli fakt, że wersja ta zawierała poważny błąd, który niemal natychmiast po jego znalezieniu został poprawiony i koleją rzeczy została wydana wersja 5.2.12 ze wspomnianą poprawką.

Wersja 5.2.12 zawiera wszystkie zmiany z wersji 5.2.11 oraz poprawkę wspomnianego krytycznego błędu. A co takiego zawierała wersja 5.2.11?

Otóż, standardowo już w wersji minorowej znalazły się niemal same poprawki błędów czyli tzw. bugfix'y. Dodatkowo wersja ta wzbogacona została o narzędzie o nazwie bpluginfo, które służy do wyświetlania informacji na temat zainstalowanych w Bacula pluginów. Autorem tego narzędzia jest znany szczególnie forumowiczom naszego serwisu forumowicz inteos, o czym osobiście poinformował on nas w wątku na forum.

O wszystkich zmianach w wydaniach 5.2.11 oraz 5.2.12 można poczytać w pliku ReleaseNotes dołączonym do źródeł Bacula.

UWAGA!

Osoby zaskoczone brakiem binarnych instalatorów klientów Bacula 5.2.12 dla systemów Windows informuję, że na tą chwilę instalatory te nie będą dostępne i zalecane jest używanie klientów na platformy Windows z ostatniej stabilnej wersji Bacula 5.2.10. O przyczynach takiego posunięcia twórców Bacula można przeczytać w oficjalnej informacji lidera projektu Bacula - Kerna Sibbalda - tutaj.

Życzę udanych instalacji oraz aktualizacji nowego wydania 5.2.12.

gani

źródło: http://sourceforge.net/mailarchive/forum.php?thread_name=504F2612.8000302%40sibbald.com&forum_name=bacula-users

Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania oraz analitycznych). Odmów Wybierz ciasteczka Zezwól na wszystkie (więcej informacji)