Bacula.pl

- rozwiązanie kopii zapasowych dla wymagających
Kategorie: WSZYSTKIE Newsy Artykuły Blog

Bacula 5.2.0 - możliwe wydanie w najbliższy weekend

26 październik 2011, autor: Marcin Haba (gani),

news

"Wersja Bacula 5.2.0 jest gotowa." Takim zdaniem rozpoczyna się część raportu dotycząca prac nad Bacula. Raport ten pojawił się na grupach dyskusyjnych projektu Bacula, a dostarczył go Kern Sibbald (lider projektu).

W dalszej części raportu pan Sibbald wyjaśnia, że wersja oznaczona numerem 5.2.0 jest gotowa do wydania, lecz nie jest jeszcze wystarczająco przetestowana, aby móc ją w tej chwili wydać. Dotyczy to głównie testów na systemach FreeBSD, Mac OS oraz Solaris. Do tej pory zakończone zostały wstępne testy na licznych dystrybucjach Linuksa oraz Mac OS.

W chwili obecnej źródła wersji 5.2.0 możliwe są do pobrania wprost z repozytorium projektu GIT poprzez wydanie komendy:

git clone http://git.bacula.org/bacula

(konieczne jest posiadanie zainstalowanego klienta git)

Jako, że będzie to główne wydanie, to przyniesie ze sobą sporo nowości, ulepszeń oraz napraw błędów. Listę zmian można zobaczyć m.in. w pliku ChangeLog pod adresem:

http://www.bacula.org/git/cgit.cgi/bacula/tree/bacula/ChangeLog

lub bezpośrednio w dokumentacji:

http://www.bacula.org/5.1.x-manuals/en/main/main/Community_Bacula_New_Featur.html

Użytkowników korzystających do tej pory z pakietów binarnych RPM dostarczanych wraz z każdym stabilnym wydaniem może zasmucić fakt, że początkowo po wydaniu wersji 5.2.0 nie będą dostępne takowe pakiety. Więcej na ten temat można poczytać w całości raportu.

Pozostałe części raportu dotyczą informacji o nowej osobie na stanowisku CEO w projekcie Bacula Systems (został nim pan Frank Barker), rekrutacji do działu wsparcia technicznego Bacula Systems oraz wolnych miejscach na szkolenie z Bacula o nazwie "The Bacula Administration I Course", które odbędzie się pomiędzy 15 a 17 listopada w Szwajcarii.

źródło: http://www.mail-archive.com/bacula-users@lists.sourceforge.net/msg50129.html

Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania oraz analitycznych). Odmów Wybierz ciasteczka Zezwól na wszystkie (więcej informacji)