Bacula.pl

- rozwiązanie kopii zapasowych dla wymagających
Kategorie: WSZYSTKIE Newsy Artykuły Blog

Bacula 5.0.3 - nowe wydanie

6 sierpień 2010, autor: Marcin Haba (gani)

news

Dziś została wydana nowa wersja Bacula.

Kern Sibbald podał informację o nowym wydaniu Bacula oznaczonym numerem 5.0.3. Jak podaje notka, wersja zawiera sporą ilość poprawek błędów oraz kilka nowości.

Jak już wspomniałem na forum serwisu Bacula.pl, jest to pierwsze wydanie, którego kod - do tej pory objęty licencją GNU GPLv2 - został wydany na licencji GNU AGPLv3.

Do wykonania aktualizacji wersji konieczny jest upgrade serwisów zarządcy (Director) oraz demona magazynowania (Storage Daemon) jednocześnie. Starsze wersje klientów z serii 5.0.x oraz 3.0.x współpracują z zarządcą i demonem magazynowania z wersji 5.0.3. Format tabel bazy danych nie zmienił się (wersja formatu tabel to 12).

Osoby zainteresowane wprowadzonymi zmianami w wersji 5.0.3 zachęcam do zapoznania się z listą zmian dostępną w serwisie Bacula.org jak i plikiem ChangeLog dostarczonym wraz ze źródłami Bacula.

W imieniu całego serwisu Bacula.pl zachęcam również do dzielenia się wrażeniami i spostrzeżeniami z użytkowania Bacula 5.0.3 na łamach naszego forum.

źródło: News Bacula.org


Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania oraz analitycznych). Odmów Wybierz ciasteczka Zezwól na wszystkie (więcej informacji)