Loading

NewsyRSS - Newsy

news Bacula 9.2.0 - nowe wydanie
26 lipiec 2018

Została wydana wersja Bacula 9.2.0.

news Bacula 9.0 - coraz bliżej
10 czerwiec 2017

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Bacula oznaczone numerem 9.0.

news Bacula 7.4.0 - nowe wydanie
24 styczeń 2016

Nowa wersja Bacula 7.4.0

Bacula 9.4.2

Bacula.pl poleca

Open-E Data Storage Solutions

Jesteśmy na Facebooku

Znajdziesz nas w Google+

drukuj artykuł wersja PDF poleć artykuł znajomym

Bacula 5.0.1 - nowe wydanie

7 marzec 2010, autor: Marcin Haba (gani),

news

Ukazała się nowa wersja oprogramowania Bacula.

Od ponad tygodnia użytkownicy Baculi mają możliwość instalacji nowej wersji o numerze 5.0.1. Wersja ta niesie ze sobą kilka znaczących poprawek błędów, które pojawiły się od wydania wersji 5.0.0. Tutaj wymienię kilka z nich.

Opcja Truncate On Purge, której działanie okazało się wadliwe w Bacula 5.0.0, została przepisana od nowa i obecnie funkcjonuje w zmienionej formie (konsolowej).

Również kod odpowiadający za funkcjonalność kontroli duplikatów backupów (ang. Duplicate Job Control) uległ znaczącej zmianie. Dyrektywa Allow Higher Duplicates została wyłączona z projektu. W związku z tą zmianą twórcy Baculi wprowadzili nową dyrektywę Cancel Lower Level Duplicates.

Użytkownicy programu BAT (Bacula Administration Tool) w wersji 5.0.0 mogli zauważyć brak dostępu do konsoli z poziomu tego narzędzia. Ten błąd został również poprawiony.

Format tabel bazy danych nie zmienił się od wersji 5.0.0.

Listę wszystkich wprowadzonych zmian można znaleźć w pliku Release Notes dołączonym do wersji, jak również bezpośrednio w newsie, który ukazał się na oficjalnej witrynie projektu Bacula.org.

Opis działania nowych dyrektyw dostępny jest w dokumentacji Bacula Main Reference Guide w podrozdziale New Features in 5.0.1.


Bacula w internecie

O nas

Bacula.pl jest niekomercyjnym serwisem poświęconym tematyce oprogramowania Bacula. Ideą witryny jest prezentacja funkcjonalności Bacula.

Ta strona używa plików cookies (niezbędnych do prawidłowego działania). (więcej informacji)